Tarikh kemaskini: 24hb MAC 2016

KEPUTUSAN SPM 2015



SMK TROPICANA MENERIMA TAWARAN BARU (NEW DEALS) PENGETUA UNTUK TAHUN 2014

SMK TROPICANA MENERIMA ANUGERAH SIJIL KENAIKAN GPS PENCAPAIAN SPM UNTUK TIGA TAHUN BERTURUT-TURUT PADA 11HB OGOS 2015 DI PPD PETALING UTAMA.

PENCAPAIAN AKADEMIK: SPM 2014


 PENCAPAIAN AKADEMIK: PT3 TAHUN 2015


LUA KIAN WEI MENDAPAT KEPUTUSAN 9A DALAM PT3 2015

NUR HAZIMAH BINTI KAHIRUL HISHAM MENDAPAT KEPUTUSAN 9A 1B


WAN NUR HAZIRAH BINTI WAN MOHAMAD ZUDIN MENDAPAT 9A 1B


PENCAPAIAN AKADEMIK: PT3 TAHUN 2014


1. SOFEA DAYANA INDRA : 7A 1B 2C

2. JORDAN KEE ZHENG FENG: 6A 1B 2C

3. MOHAMAD SHAFIQ AIMAN AZLAN: 6A 1B 2C 1E




PENCAPAIAN AKADEMIK: PMR TAHUN 2013

PELAJAR CEMERLANG PMR 2013

8A

KAVITRA A/P SHANMUGANATHAN

7A 1B

CHEW HAO XIAN

5A 3B

AINA AQILAH BINTI ZAMRY

MOHAMMAD SYAFIQ BIN OMAR

5A 1B 1C1D

KWOK KAR LEONG

4A 3B 1C

CATHERINE SUM

FOONG ZHI HAO

LEE SI HAO

4A 2B 1C 1D

WANG CHOON HUA

4A 1B 2C 1D

YIN EE MUN


PENCAPAIAN AKADEMIK: PMR TAHUN 2012

 


PELAJAR CEMERLANG PMR 2011

8A

WAN NUR HAZWANI BINTI WAN MOHAMAD ZUDIN

7A

RAJITHA A/P RADHA KRISHNA

6A 1B

BERNADETTE BENZAMIN NATHAN

6A 2B

TENGKU PUTERI SHARAH QISTINA

BINTI TENGKU NASIRUDDIN

6A 1B 1D

VANESSA CHUA LI YAN

 

5A 2B

THARCHANAA A/P VIJAYAN

5A 3C

YEE YONG WEI

5A 2C 1D

WONG YIP KWAN

4A 3B

JOSHUA SEET LEE SERN

4A 2B 1C

CALLUM KWAN XYANG

4A 3C

CHLOE LISANN-MAE KOH

PENCAPAIAN AKADEMIK: SPM 2013

GRED PURATA SEKOLAH: 5.41 DAN PERATUS LULUS: 63.4%

PELAJAR CEMERLANG SPM 2013

1. WAN NUR HAZWANI BT WAN MOHAMAD ZUDIN 10A

2. THAM KIAN FEI 9A1B

3. VENESSA CHUA LI YAN 9A1B1C

4. LIM JET KONG 7A3B

5. LEE YOKE KEI 6A3B

6. CALLUM KWAN XYANG 6A2B1C

7. CHIN CHEE LIANG 6A2B1C

8. KOLI CHING YUEN LI 5A3B

9. TEVINDIRAN A/L GLOBAL 5A2B2C

10. WONG YIP KWAN 5A3B



 PENCAPAIAN AKADEMIK: SPM 2012

GRED PURATA SEKOLAH: 5.80 DAN PERATUS LULUS: 59.1%

 

PELAJAR CEMERLANG SPM 2012

1. WAI CHUI CHUI 10A

2. OO JU NN 10A

3. TAN KIAT YAO 9A

4. LING YI YANG 9A1B

5. SHEU SILK HUI 8A2B

6. PUNG YING HUI 8A2B

7. OOI HON MIN 8A1B

8. GO YUAN FON 8A1B

9. AINAA FARHANAH BT. AMALI 7A2B

10. CHIA SHEN CHUN 7A3B

11. LEONG HOI WENG 7A2B2C

12. TAN YEE MUN 6A4B

13. AHMAD FAIZAL 6A2B

14. AMAR FAISAL B. MOHD ZAID 6A1B1C

15. CLARISSA WONG YONG TENG 6A4B

16. TIMOTHY ANG KAI SHENG 6A1B2C

 

 PENCAPAIAN AKADEMIK:  SPM 2011

GRED PURATA KESELURUHAN: 5.67 

MATA PELAJARAN
% LULUS
PEND. SENI VISUAL
100%
BIOLOGI
100%
FIZIK
100%
BAHASA CINA
100%
EST
100%
BIBLE KNOWLEDGE
100%
KIMIA
96.4%
MATEMATIK TAMBAHAN
95.3%
PENDIDIKAN ISLAM
92.0%
PRINSIP AKAUN
85.7%
BAHASA INGGERIS
76.0%
BAHASA MELAYU
75.0%
SAINS
74.1%
EKONOMI ASAS
73.3%
MATEMATIK
69.6%
SEJARAH
60.0%
PENGETAHUAN MORAL
60.0%
PERDAGANGAN
48.7%

 

TAHUN
% LULUS 
2011
75.0%
2010
78.08
2009
64.5
2008
70.7
2007
83.2
2006
88.9

 

 PELAJAR CEMERLANG SPM 2011

4A+ 5A ADRIAN YAP JIA WEN
 3A+ 3A 4A- WAN KHAIRUL HAZMI BIN WAN MOHD ZUDIN
 5A+ 3A 2A- SIM EE CHING
 5A+ 3A 1A- 1B+ CHONG SAY WENG
 2A+ 3A 3A- 1B+ 1B WONG CHOON YUN
 3A 4A- MUZAINAH BINTI MOHD FAUZI
 2A+ 3A 2A- 1B+ 2B AILEEN TEH EAN LYN
 5A 1A- 3B+ 1B ISKANDAR MOHAMED HAZIQ BIN ISKANDAR MOHD HARIFF
 3A+ 1A 2A- 3B+ 1B POON JIA JUN
 1A+ 2A 3A- 2B+ 2B TAN KAI LIANG
 2A+ 4A 1B+ 2B CHAN WAI SHAN
 2A 4A- 2B+ 1B 1C YAP JUN YEE
 5A 2A- 2B+ 1B YEE JYY SHIN

 

PENCAPAIAN KOKURIKULUM

PENCAPAIAN PERINGKAT ANTARABANGSA:

* Damien Lim telah menyertai latihan Bola Sepak di Queensland, Australia selama 6 bulan pada tahun 2014.

* Ong Zhi Ken mendapat Gred A untuk CHINESE COMMON KNOWLEDGE CONTEST FOR OVERSEAS CHINESE TEENAGERS peringkat Antarabangsa 2014.

* Damien Lim telah menyertai 7th Asian Schools Football Championship 2012 di National Stadium, Bangkok Thailand.

* Saw Sher Ryn mendapat Johan untuk SPEECH CONTEST MIMPJ TOASTMASTER CLUB 24th YOUTH LEADERSHIP PROGRAM pada 7hb hingga 9hb Disember 2012.

 

* Yin Ee Ye, Yin Ee Mun dan Ong Zhi Ken mendapat Gred A untuk CHINESE CULTURE CONTEST FOR OVERSEARS CHINESE TEENAGERS IN 2013.

* Tan Yee Mun mendapat Gred A untuk CHINESE COMMON KNOWLEDGE CONTEST FOR OVERSEAS CHINESE TEENAGERS peringkat Antarabangsa 2012

* Yin Ee Yee mendapat Gred B untuk CHINESE COMMON KNOWLEDGE CONTEST FOR OVERSEAS CHINESE TEENAGERS peringkat Antarabangsa 2012.

* Ling Gen Shan mendapat Gred B untuk CHINESE COMMON KNOWLEDGE CONTEST FOR OVERSEAS CHINESE TEENAGERS peringkat Antarabangsa tahun 2011.

* Hadiah Cemerlang dimenangi oleh Ng Vivien dalam Pertandingan Menulis Ulasan Buku Tahun 2010.

PENCAPAIAN PERINGKAT KEBANGSAAN:

* Ong Zhi Ken dan Yin Ee Mun berjaya mendapat Gred A dalam Pertandingan Bertulis (Kuiz) Budaya Cina tahun 2015.

* Pelajar mewakili SMK Tropicana dalam Pertandingan Robotik Peringkat Kebangsaan sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 22hb Julai 2015.

* Pelajar mewakili SMK Tropicana dalam Pertandingan Choral Speaking Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 29hb Julai 2015.

* Pelajar menyertai Pertandingan Roket Air Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 29hb Julai 2015.

* Pelajar menyertai Pertandingan Solar Cooker Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains & Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 29hb Julai 2015.

* Pelajar menyertai Pertandingan Solar Car Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK  Bandar Utama Damansara 3 pada 29hb Julai 2015.

 

* Pelajar menyertai Pertandingan Puisi dan Lagu Sains Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 29hb Julai 2015.

* Pelajar menyertai Pertandingan Fenomena Alam Peringkat Kebangsaan Sempena Karnival Sains dan Teknologi di SMK Bandar Utama Damansara 3 pada 28hb Julai 2015.

* Nur Sabrina Arrissa telah mewakili pasukan Selangor ke Kem Kadet Bomba Peringkat Kebangsaan di Perlis pada 5hb Jun 2015. Nur Sabrina telah berjaya mendapat Johan Kawad Kaki Kadet Bomba peringkat Kebangsaan.

* Pelajar Pasukan Tarian Cina Peringkat Negeri menyertai Pertandingan Tarian Tradisional Cina Peringkat Kebangsaan 2014.

* Pelajar Pasukan Tarian Cina mendapat anugerah 'Best Choreography' dalam KD-UC Inter-School 1Malaysia Dance Competition 2014.

* Penyertaan pelajar Tingkatan 1: Pee Cheng Ying, How Ka Kei dan Yang Zi Xin dalam Pertandingan Robotics Peringkat Kebangsaan di Segi University pada 26hb Jun 2014.

                 

* Pasukan Tarian Cina SMK  Tropicana telah mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Cina peringkat Selangor pada 15hb Jun 2013. Pasukan ini akan bertanding untuk peringkat kebangsaan di Terengganu pada bulan Ogos 2013.

* Choong Seng Wei telah memenangi tempat pertama (hadiah Smartphone Samsung Galaxy S4) dalam pertandingan Android Smartphone Apps Challenge Peringkat Kebangsaan yang telah diadakan pada 22hb Jun 2013 di KBU International College.

 

* Chee Choo Yee Arun mendapat tempat Saguhati iaitu tajaan biasiswa sebanyak RM10,000 oleh The One Academy dalam 'Fashion Design Art Competition 2012' peringkat kebangsaan.

        

* Chee Choo Yee Arun mendapat Johan dalam Pertandingan Pidato Kategori Lelaki Perkhemahan Kadet Bomba peringkat negeri dan terpilih mewakili Selangor dalam peringkat kebangsaan tahun 2012.

* Tarian Cina oleh ahli Persatuan Bahasa Cina mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Cina Peringkat Kebangsaan Tahun 2012.

* Tarian Cina oleh ahli Persatuan Bahasa Cina mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Cina Peringkat Kebangsaaan Tahun 2011.

* 5 orang peserta SMK Tropicana mendapat Naib Johan dalam Pertandingan 'Thir Law Apprentice' dalam peringkat kebangsaan tahun 2011.

* Aziman Maria bin Mohd Yunos dan Tan Kai Liang menerima Anugerah Pengakap Diraja (King Scout) peringkat kebangsaan Tahun 2011.

* Tarian Cina oleh ahli Persatuan Bahasa Cina mendapat Hadiah Berpotensi dalam Pertandingan Tarian Cina Peringkat Kebangsaan Tahun 2010.

     

    

* Hadiah Cemerlang dimenangi oleh Chow Wei Ru dalam Pertandingan Menulis Ulasan Buku Tahun 2010.

* Anugerah Khas Pengakap Raja (King Scout) diberi kepada Ling Wen Ee dan Ivan Yap Kok Wen tahun 2010.
* Anugerah Pemimpin Setia diberi kepada Pengetua SMK Tropicana sempena Anugerah Pengakap Raja tahun 2010.
 

* Alexander Jordan Teqjeu mendapat Merit dalam Kuiz Kimia peringkat Kebangsaan Tahun 2010.
* Nik Elena Sofia bt Nik Badrul Hisham mendapat Naib Johan dalam Acara Bergu Tenis peringkat kebangsaan tahun 2010.
  

PENCAPAIAN PERINGKAT NEGERI:

* Pee Cheng Ying, Chua Wei Siong dan Chiew Ste Ken mendapat tempat ke-4 dan Anugerah Kecemerlangan dalam Pertandingan Robotik peringkat negeri di Stadium Tertutup Kuala Selangor pada 5hb Ogos 2015.

* Christine Tang mendapat Hadiah Kepujian dalam Pertandingan Pidato Bahasa Cina Peringkat Negeri di Klang pada 29hb Julai 2015.

* Ding Li Tung mendapat tempat Pertama dalam Kategori Prosa Menengah Rendah dalam Pertandingan Penulisan Kreatif Bahasa Cina SMK/SMJK Peringkat Negeri Selangor pada 14hb Julai 2015 di SMJK Yoke Kuan, Sekinchan. Chia Ann Jyrr mendapat tempat kedua dalam Kategori Prosa Menengah Rendah. Yeak Zi Mun mendapat tempat kedua dalam Kategori Cerpen Menengah Rendah.

* Pasukan Tarian Cina sekolah telah menyertai Pertandingan Tarian Cina Peringkat Negeri pada 12hb Jun 2015.

* Chan Chiow Yinn mewakili Daerah Petaling Utama ke Pertandingan Bola Tampar Peringkat Negeri (MSSS) dan telah berjaya mendapat Johan Pertandingan Bola Tampar MSSS 2015.

* Nur Hazimah mendapat tempat pertama dalam Pertandingan Sahibba Peringkat Daerah dan terpilih mewakili Daerah Petaling Utama ke Peringkat Negeri pada 28hb April 2015.

* Puteri Nursyakeela bt Jeffri telah mendapat tempat ke-4 dalam Pertandingan Kawad Kaki Kadet Polis peringkat Negeri Selangor 2015.

* Abdul Raziq Khan b. Abdul Star Khan dan Aiman Moharis b. Ahmad Husni mendapat tempat ketiga dalam Pertandingan Sofbol MSSS 2015.

* Seramai tiga orang pelajar telah terpilih untuk perkhemahan Kadet Bomba peringkat negeri Selangor pada April 2015. Pelajar yang terpilih adalah Ummi Wahida (4B), Sabrina Arissa (4C) dan Nur Sarah Yasmin 4C. Kontijen Kadet Bomba PPDPU telah memenangi tempat Naib Johan untuk kawad operasi perempuan sempena perkhemahan Kadet Bomba Negeri Selangor. Salah seorang daripada mereka iaitu Nur Sabrina Arissa (4C) telah terpilih untuk saringan peringkat kebangsaan.


* Ling Weng Hoong berjaya mendapat Anugerah Pengakap Diraja (King's Scout) Tahun 2014.

* Pasukan Tarian Cina telah mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Tradisional peringkat Negeri Tahun 2014 pada 28hb Julai 2014 di HGH Convention Centre Kuala Lumpur anjuran Persatuan Tarian Desa Selangor dan Wilayah Persekutuan.

* Mohammad Isa bin Omar telah mewakili sekolah dalam Pertandingan Kawad Kaki Badan Beruniform Peringkat Negeri pada 26hb Jun 2014.

                                                          

* Chan Chiow Yinn mendapat Naib Johan Berpasukan Perempuan Bawah 15 Tahun dalam Kejohanan Bola Tampar peringkat negeri Selangor tahun 2014.

   

* Julian Kee mendapat Naib Johan dalam Pertandingan Acara Pandu Arah Kor Kadet Polis Peringkat Negeri dan Puteri Norsyakeela mendapat Johan Komander Kor Kadet Polis Peringkat Negeri pada tahun 2014.

* Pasukan Kor Kadet Polis SMK Tropicana telah mendapat tempat Naib Johan dalam Perkhemahan Kor Kadet Polis Peringkat Kontinjen Selangor pada 16hb Jun hingga 19hb Jun 2013 di Eco Resort Hutan Lipur di Gombak, Selangor.

                                             

 


* Pasukan Tarian Cina SMK Tropicana telah mendapat Johan dalam Pertandingan Tarian Cina Sempena Tahun Baru Cina yang dianjurkan oleh Pertubuhan Pembangunan Wanita-wanita Malaysia pada 26hb Januari 2013.

 

* Tarian Cina oleh ahli Persatuan Bahasa Cina mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Cina Peringkat Negeri Tahun 2012 pada 18hb Ogos 2012 di Tokong Thean Hou, Kuala Lumpur. Pelajar-pelajar yang menyertai pertandingan Tarian Cina adalah seperti berikut:

1) Ten Yie Leth (5B)                                     6) Foo Cheng Yuan (2B)

2) Low Lok Yan (4C)                                     7) Ooi Zhe Cheng (3C)

3) Wu Chin Jeng (4C)                                   8) Ten Yie Jia (3A)

4) Yong Yee Thoong (2C)                              9) Chow Kar Li (1C)

5) Thoo Kah Man (2C)

 

* Lim Kim Hoong dari kelas 2A memenangi Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Kreatif Bahasa Cina SMK/SMJK Peringkat Negeri Selangor 2012.

* Tan Yee Mun dari kelas 5A memenangi tempat ke-3 dalam Pertandingan Kuiz Kebudayaan Cina Peringkat Negeri Selangor 2012.

* Wilson Chee Chan Weng memenangi tempat ke-3 dalam Pertandingan Kawad Kaki Berkumpulan dalam Perkhemahan Kor Kadet Polis Peringkat Selangor yang diadakan pada 1hb Mei hingga 4hb Mei 2012.

* Damien Lim mewakili sekolah ke Kejohanan Bola Sepak MSSS dan mendapat johan peringkat negeri tahun 2012.

* 3 orang pelajar lelaki dan 6 orang pelajar perempuan mewakili Daerah Petaling Utama ke Kejohanan Sofbol MSSS di SM Gombak dari 23hb hingga 26hb April 2012.

* 2 orang pelajar lelaki terpilih ke Kejohanan Bola Sepak MSSS di UKM Bangi dari 23hb hingga 26hb April 2012.

* Ahmad Faizal bin Omar mewakili sekolah ke Perkhemahan KRS Peringkat Negeri Tahun 2012 pada 24hb hingga 28hb April 2012 di SK Cerakah, Klang.

* 3 orang pelajar terpilih mewakili Daerah Petaling Utama ke Kejohanan Memanah Peringkat Negeri pada tahun 2012.

* Tarian Cina oleh ahli Persatuan Bahasa Cina mendapat Hadiah Cemerlang dalam Pertandingan Tarian Cina Peringkat  Negeri Tahun 2011.

* Chee Choo Yee Arun mendapat Johan Acara Pidato dalam Pertandingan Kadet Bomba dan Penyelamat pada tahun 2011 dan terpilih ke peringkat kebangsaan.

*Pelajar-pelajar SMK Tropicana yang terpilih mewakili daerah telah mendapat tempat ke-4 dalam Kejohanan Sofbol MSSS tahun 2011 Kategori Lelaki Bawah 18 tahun.

* Muntasir bin Muhammad Nor mewakili Daerah ke Kejohanan Merentas Desa MSSS peringkat negeri tahun 2011.

* Chloe Lisann-Mae Koh menyertai Ujian Kelayakan Kejohanan Golf MSSS tahun 2011.

* Muhammad Mustakim Nordin menyertai Kejohanan Akuatik MSSS tahun 2011.

* Khor Yong An mendapat tempat ke-3 Kategori Kumpulan Lelaki bawah 18 tahun dalam Kejohanan Ping Pong MSSS tahun 2011.

* Tay Sher Ley Sally dan Lau Jie Kwan mendapat tempat ke-2 Kategori Kumpulan Perempuan bawah 18 tahun dalam Kejohanan Ping Pong MSSS.

 * 9 orang pelajar mewakili sekolah dalam Pertandingan 'Sixth Hospitality Race 2011' .

* Dian Erin Natasha mendapat Naib Johan Acara Kawad Kaki dalam Pertandingan Kawad Kaki Kor Kadet Polis pada tahun 2011.

* Nik Elena Sofia bt Nik Badrul Hisham mendapat Johan dalam Kejohanan Tenis Acara Bergu tahun 2010.

* Ling Yi Sheng mendapat Naib Johan Kategori Individu dalam Kem Bakat Memanah SPTS Selangor pada tahun 2010.

* Ling Yi Sheng dan Muhammad Luqman mendapat Naib Johan Kategori Kumpulan dalam Kem Bakat Memanah SPTS Selangor pada tahun 2010.

* Ng Chun Ho Adam Sulaiman dan Mohd Nor Syawal mewakili Daerah Petaling Utama ke Kejohanan Ping Pong MSSS pada tahun 2010.

 

Make a Free Website with Yola.